Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Badania tomografii komputerowej na NFZ w bielskim Szpitalu Pediatrycznym dostępne także dla dorosłych

Znaczna część mieszkańców Podbeskidzia nie wie, że badania tomografii komputerowej wykonywane w ramach kontraktu z NFZ w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej dostępne są także dla pacjentów powyżej 18. roku życia.

Aby skorzystać z usług medycznych oferowanych przez pracownię diagnostyczną tomografii komputerowej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej  wystarczy mieć skierowanie na takie badanie wystawione przez placówkę medyczną (lub lekarza)  posiadającą kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pracownia kilka lat temu przeszła gruntowną modernizację, jednocześnie została doposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny spełniający aktualne normy. Choć badania dla osób powyżej 18. roku życia są w tej pracowni wykonywane już od wielu lat, pracownicy dziecięcego szpitala informują, że wielu mieszkańców Podbeskidzia nie wie o tym fakcie i często słyszą pytania od dorosłych pacjentów, czy oni również takie badania mogą w tej placówce medycznej wykonać?  Dlatego Szpital Pediatryczny przypomina, że jego pracownia TK jest dostępna dla wszystkich osób, bez względu na wiek. - Dobrej jakości sprzęt to nie jest nasz jedyny atut. Pozostałe plusy to doświadczona kadra, krótki czas oczekiwania na badanie oraz, co najważniejsze, bardzo krótki czas oczekiwania na opis jego wyniku: od jednego do maksymalnie pięciu dni roboczych - podkreśla kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej lekarz Joanna Jakóbowska, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

Pracownia tomografii komputerowej znajduje się w sąsiedztwie szpitalnej Izby Przyjęć. Rejestracja oraz wszelkie informacje dotyczące realizacji badań można uzyskać  dzwoniąc na numer telefonu 33 828 40 38 w dni robocze od godz. 7.00 do 15.00.

Wyłączony