Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Uwaga kierowcy i piesi. Od poniedziałku 7 czerwca duże zmiany w Zabrzegu.

W związku z prowadzoną przez firmę Budimex modernizacją linii kolejowej, w Zabrzegu wprowadzone zostają kolejne zmiany w organizacji ruchu. Od godziny 14.00 w poniedziałek 7 czerwca całkowicie zamknięty będzie przejazd pod wiaduktem budowanym w ciągu ulicy Sikorskiego.

Na czas trwania prac przy wiadukcie w ciągu ulicy Sikorskiego, ruch (samochodów, rowerów i pieszych) będzie się odbywał ulicą Korfantego. Kiedy z kolei ruszą dalsze prace przy wiadukcie w ciągu ulicy Korfantego, otwarta zostanie możliwość przejazdu pod wiaduktem w ciągu ulicy Sikorskiego. Takie, rotacyjne zamykanie obu ulic, pozwalające na stałą komunikację pomiędzy południową i północna częścią sołectwa, ma potrwać do zakończenia prac, czyli najprawdopodobniej do końca września br.

Wprowadzana aktualnie tymczasowa organizacja ruchu (z otwartym przejazdem ulicą Korfantego) powinna obowiązywać przez około półtora miesiąca. Wykonawca prac zastrzega jednak, że ten termin może ulec zmianie.

Przypominamy, że przez cały czas dostępne jest przejście przez tory przygotowane dla pieszych i rowerzystów pomiędzy ulicami Gminną i Czarnoleską.

Harmonogram planowanych zamknięć przejazdu pod wiaduktami

tabela informacyjna

Włączony