Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Zdolni z Czechowic-Dziedzic. Podsumowanie 5. edycji programu edukacyjnego

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się spotkanie podsumowujące 5. edycję programu edukacyjnego, realizowanego wspólnie przez Gminę Czechowice-Dziedzice i Fundację LOTOS, będącą jego partnerem finansowym.

W ogłoszeniu wyników udział wzięli Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz Prezes Zarządu LOTOS Terminale Tadeusz Szkudlarski, którzy wspólnie wręczyli zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Program edukacyjny jest wspólnym przedsięwzięciem Grupy LOTOS i Gminy Czechowice-Dziedzice, którego celem jest wzmocnienie systemowych działań na rzecz opieki nad uczniem zdolnym w czechowickich szkołach, kształtowanie myślenia naukowego oraz wsparcie i promocja wykorzystania metody projektowej w edukacji w szkołach. W zależności od zainteresowań uczestnicy projektu mają do wyboru zajęcia z zakresu nauk: humanistycznych, technicznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych (w tym charytatywnych), językowych, oraz artystycznych. Operatorem przedsięwzięcia ze strony Gminy Czechowice-Dziedzice jest Zespół Obsługi Placówek Oświatowych.

Burmistrz Marian Błachut podkreśla, że program realizowany z Grupą LOTOS jest przykładem bardzo dobrej współpracy pomiędzy samorządem, nauką i biznesem. Promowane są w nim twórcze postawy, praca zespołowa oraz potencjał drzemiący w młodych, zdolnych uczniach naszej gminy.

- Cieszę się, że dzięki współpracy z Fundacją LOTOS możemy wspierać wspaniałych, zdolnych i utalentowanych młodych ludzi, których mamy w naszych szkołach. Pomagajmy się im rozwijać, bo to najlepsza inwestycja w naszą przyszłość – dodaje Marian Błachut.

„Liga Naukowa z  Lotosem – Zdolni z Czechowic Dziedzic. Gminy z zapałem” – 2021/2022  (Edycja V) – WYNIKI:

W kategorii klas I – III:

 • I miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bronowie „Pogodni z Bronowa dobrze prognozują” opiekun Anna Borówka.
 • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie „Zwierząt prawa – nasza sprawa” opiekunki Aleksandra Greczka i  Ewa Janusz.
 • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach „ Opowiem Ci o ogniu - jaki jest pożyteczny i groźny””  opiekun Maria Koutny.

W kategorii klas IV – VI

 • I miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1  w Czechowicach-Dziedzicach „ Na tropach przyrody” opiekun Paulina Pietrzyk.
 • II miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2  w Czechowicach-Dziedzicach „ EcoLabBox” opiekun Paulina Chlebek.
 • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 „Miód - uroda płynąca z natury” w Czechowicach-Dziedzicach opiekun: Aleksandra Pietrzyk

W kategorii VII – VIII

 • I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach „ Zero waste- wykorzystuję, nie marnuję” opiekun : Agnieszka Łukaszek
 • I  miejsce Szkoła Podstawowa w Zabrzegu „ Smak tradycji ze szczyptą nowoczesności”, opiekun Barbara Tomaszewska
 • II miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1  w Czechowicach-Dziedzicach” „ Historie Brzechwy do kwadratu – współczesne adaptacje opiekun Joanna Małysiak-Mik

W uznaniu za największe zaangażowanie oraz najwyższą ilość punków,  za wszystkie projekty szkolne, przyznano 3 nagrody rzeczowe dla szkół:

 • ZSP 2 : 24,5 pkt
 • SP 4: 20 pkt
 • ZSP w Bronowie: 17
Tak