Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Za nami pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach

W czwartek 19 października odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Młodzi radni złożyli uroczyste ślubowanie i wybrali prezydium rady.

Pierwszą sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach otworzył Damian Żelazny. Przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach wspólnie z Zastępcą Burmistrza Maciejem Kołoczkiem, Sekretarzem Miasta Grzegorzem Wąsikiem i przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej do Młodzieżowej Rady Miejskiej Magdaleną Kubik wręczyli młodzieży zaświadczenia o wyborze na radnego MRM. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie.

Zgodnie z porządkiem obrad na pierwszej sesji w drodze jawnego głosowania wybrano Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej, którym został Samuel Guzy. Wybrano również dwóch zastępców przewodniczącego – Natalię Duraj i Zofię Świderek oraz sekretarza rady, którym został Paweł Król.

Po ukonstytuowaniu się Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach młodzi radni kontynuowali obrady już pod przewodnictwem przewodniczącego MRM.

Młodym radnym życzymy wytrwałości w realizacji pomysłów!

Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej - kadencja 2023-2025:

 1. Karol Swatowski
 2. Nikola Bytom
 3. Emilia Gazda
 4. Krzysztof Szewczyk
 5. Stanisław Łacny
 6. Lena Soszka
 7. Amelia Turek
 8. Kornelia Adamczyk
 9. Anna Kupiec
 10. Mateusz Mańka
 11. Karolina Malchar
 12. Dawid Kostrzewski
 13. Aleksandra Świerkot
 14. Natalia Duraj
 15. Samuel Guzy
 16. Filip Dobucki
 17. Zofia Świderek
 18. Konrad Pawlik
 19. Paweł Król
Tak