Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Wizyta mera Irpienia w Czechowicach-Dziedzicach. Przedsiębiorcy i gmina ufundowali agregat

W piątek 3 marca mer podkijowskiego Irpienia przyjechał do Czechowic-Dziedzic, aby odebrać ufundowany przez lokalnych przedsiębiorców i gminę Czechowice-Dziedzice agregat prądotwórczy.

Oleksandr Markushyn rozpoczął swoją wizytę w naszym mieście od spotkania z ukraińskimi dziećmi - uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach. Później mer Irpienia był gościem burmistrza Mariana Błachuta.

W trakcie spotkania z gospodarzem gminy Czechowice-Dziedzice i jego zastępcami Maciejem Kołoczkiem i Pawłem Mrowcem mer podkijowskiej miejscowości opowiedział o wielkich zniszczeniach, które dotknęły Irpień w pierwszych dniach wojny. Zdał także relacje z przebiegu odbudowy miasta. Następnie Oleksandr Markushyn miał okazję zobaczyć kilka zrealizowanych w ostatnich latach publicznych inwestycji w Czechowicach-Dziedzicach. Odwiedził m.in. Centrum Edukacji Ekologicznej i Miejską Bibliotekę Publiczną.

 

Głównym celem wizyty mera Irpienia w Czechowicach-Dziedzicach było podpisanie umowy darowizny agregatu prądotwórczego, ufundowanego przez czechowickich przedsiębiorców i gminę Czechowice-Dziedzice.  Generator o wysokiej mocy zostanie wykorzystany przez miejscowy samorząd do awaryjnego zasilania budynków użyteczności publicznej.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do zakupu agregatu prądotwórczego. Na apel burmistrza Czechowic-Dziedzic odpowiedzieli: Dworek Eureka, Sanit-Trans Sp. z o.o., Hawalex Sp z o.o., Kontakt-Simon S.A., Walcownia Metali Dziedzice, Valeo, Wigmar Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Górnicze "SILESIA" Sp. z o.o., Cyroń Sp. z o.o.

 

Tak