Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Sukcesy braci Gawlas w kraju i za granicą. Nasi tenisiści stołowi w czołówce

Początek nowego sezonu przy pingpongowych stołach to niewątpliwie bardzo dobry czas dla braci Gawlas – wychowanków sekcji tenisa stołowego Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice.

Młodszy z rodzeństwa – Mateusz otrzymał powołanie do Kadry Narodowej po świetnym występie w Grand Prix Polski Kadetów w Krakowie, w którym zajął 3 miejsce. Mateusz, który jest uczniem 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie był również sprawcą historycznego wyczynu, gdyż jako najmłodszy zawodnik wszedł na podium Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorów w wieku zaledwie 12 lat! Mateusz zajął w turnieju 3 miejsce, a w meczu półfinałowym był bardzo bliski wyeliminowania czołowego 1 – ligowego zawodnika, ale ostatecznie uległ 2:3.

Starszy z braci Gawlas – Michał, rozpoczął sezon od zajęcia 2 miejsca w Grand Prix Polski Juniorów oraz 3 zwycięstw w rozgrywkach Lotto Superligi w barwach Mistrza Polski - Bogorii Grodzisk Mazowiecki. 17 – letni Michał został również powołany na międzynarodowy turniej World Table Tennis Youth U-17 w węgierskim Szombathely i sprawił bardzo dużą niespodziankę eliminując 3 zawodników z Azji i zdobywając srebrny medal.

Warto dodać, że bracia Gawlas trzymają rakietę uchwytem piórkowym, którym do niedawna posługiwali się wyłącznie zawodnicy z Azji, a klub MKS Czechowice-Dziedzice jest pierwszym w Polsce, który w systemowy sposób wprowadził naukę gry, takim właśnie sposobem.