Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Rafał Pająk wicemistrzem Polski U23 w biegu na 60m

Za nami Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce, które odbyły się 20-21.02 w Toruniu. Zmagania odbyły się na Arenie Toruń, która będzie w najbliższym czasie gospodarzem Halowych Mistrzostw Europy.

Zawodnik czechowickiego MKS-u Rafał Pająk wystąpił na wspomnianych Mistrzostwach Polski w biegu na 60m. Do startu zakwalifikowani zostali zawodnicy, którzy wypełnili minimum wynikowe ustalone przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Dla Rafała były to 4. Mistrzostwa seniorskie, choć jest on jeszcze młodzieżowcem (U23).

Do finału Rafał wszedł z tzw. dużym Q - czyli bezpośrednio z 2 miejsca w swojej serii, osiągając rezultat 6.86 sek. W finale zawodnik osiągając wynik 6.81 sek. zajął 7 miejsce wśród seniorów oraz 2 miejsce w klasyfikacji swojej kategorii wiekowej - U23.

Zawodnik powiększył tym samym swój dorobek sukcesów - był to 3 finał seniorski oraz 10 medal Mistrzostw Polski. Jest on również brązowym medalistą Mistrzostw Europy w sztafecie - kategoria U18.

Najważniejszą imprezą tego sezonu będą dla Rafał Mistrzostwa Europy U23, które odbędą się 8-11.07 w norweskim Bergen. Liczymy, że zawodnik wystąpi tam indywidualnie w biegu na 100m oraz w sztafecie Reprezentacji Polski. Powodzenia!

MKS, ŁP

 

Nie