Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Profilaktyka przemocy rówieśniczej i jej oblicza. Konferencja i spotkanie edukacyjne

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w najbliższych wydarzeniach profilaktycznych.

W dniu 06.09.2022r. o godz. 9.30 rozpocznie się VII Czechowicka Konferencja Profilaktyczna pod Patronatem Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji, a której tematem przewodnim są „Oblicza przemocy rówieśniczej”. Konferencję uświetni swoją obecnością prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, który wygłosi wykład „Profilaktyka przemocy rówieśniczej - rola szkoły w budowaniu atmosfery wolnej od agresji i przemocy”.

W czasie konferencji będzie także możliwość uzyskania szczegółowych informacji o ofercie pomocowej dla dzieci i młodzieży. Konferencja adresowana jest do mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice bądź pracowników instytucji współpracujących z Gminą (do których trafiają mieszkańcy Gminy). Ilość miejsc jest ograniczona dlatego o zapisach na konferencję będzie decydować kolejność zgłoszeń. Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się na plakacie.

plakat informacyjny

W dniu 05.09.2022r. o godz. 19.00, wspólnie z Parafią pw. Św. Barbary oraz czechowickim Związkiem Harcerstwa Rzeczpospolitej, Biuro ds. Profilaktyki organizuje spotkanie edukacyjne dla rodziców pt. „Co jest ważne w przeciwdziałaniu (cyber)przemocy rówieśniczej w szkole?”. Co zrobić aby dziecko nie stało się agresorem? Jak reagować gdy dziecko doświadcza przemocy, hejtu, izolacji? Przerażające skutki szkolnej fali.

O tym wszystkim opowie prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski na specjalnym spotkaniu dla rodziców, które odbędzie się w przyziemiach kościoła, w Auli im. Kardynała Wyszyńskiego. Po spotkaniu będzie możliwość konsultacji z p. mgr Joanną Kozik kierownik Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Bielsku-Białej. Spotkanie ma charakter otwarty i nie są wymagane wcześniejsze zapisy. Adresowane jest do mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice.

Nie