Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Pomóżmy Basi. Benefis i zbiórka na rzecz Barbary Bielaczyc

W sobotę 1 października w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się benefis Barbary Bielaczyc. Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna na rzecz artystki na specjalistyczne leczenie oraz dalszą rehabilitację po udarze, którego doznała w grudniu ubiegłego roku. Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka na ten cel.

Oprócz występu znakomitych śpiewaków, aktorów i wychowanków Barbary Bielaczyc, na koncercie zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna i zbiórka pieniędzy, z której fundusze zostaną przekazane na leczenie hematologiczne, które zapobiegnie kolejnym udarom mózgu. Bilety-cegiełki na to wydarzenie - w cenie 20 złotych - można kupić w sekretariacie MDK. Szczegóły na plakacie.

plakat informacyjny

 

To miał być wyjątkowy, grudniowy wieczór, a zakończył się dramatem artystki. Zgromadzona publiczność nie mogła doczekać się wzruszających występów młodych artystów Teatru Muzycznego Movimento. Świąteczna Gala "Raduj się Świecie" miała być kolejnym z wielu koncertów przygotowanych w tym roku przez Barbarę Bielaczyc, spod której skrzydeł wyszło już wielu wspaniałych aktorów i śpiewaków.

Udar, który przyszedł w najmniej oczekiwanej chwili, całkowicie odmienił życie Basi, osoby, która całe życie poświęciła rozwijaniu artystycznych pasji wśród dzieci i młodzieży. Po sześciu miesiącach rehabilitacji w szpitalu w Reptach Śląskich, rozpoczęła się jej dalsza walka o zdrowie. Podstępna choroba hematologiczna, na którą cierpi Basia (czerwienica), bez odpowiedniego, specjalistycznego leczenia, może doprowadzić do kolejnych udarów mózgu.

Największym marzeniem naszym oraz Basi - podkreślają organizatorzy zbiórki - jest powrót do jej ukochanej młodzieży. Basia od zawsze była tytanem pracy, szczególnie, jeśli chodzi o jej największą dumę - Teatr Muzyczny Movimento. Jednak żeby móc wrócić w pełni sił do tworzenia kolejnych, wspaniałych spektakli i koncertów, Basia potrzebuje dalszej rehabilitacji na wielu frontach. Tu pojawiamy się my - wszyscy śpiewacy, muzycy i aktorzy, którzy wyszli spod jej skrzydeł. Prosimy Was o pomoc w przywróceniu Basi zdrowia, by kolejne pokolenie artystów mogło stać się chlubą Czechowic-Dziedzic, a Basia mogła kontynuować pracę, którą tak bardzo kocha. Zbierane pieniądze zostaną przeznaczone na specjalistyczne leczenie oraz dalszą rehabilitację naszej niezastąpionej Maestry. Każde wsparcie jest dla nas bezcenne...

Zbiórka prowadzona jest również na portalu Pomagam.pl.

 

Nie