Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Park Miejski Lasek przejdzie metamorfozę. „Zielone płuca” czechowickiego centrum

Park Miejski Lasek będzie kolejną, po rewitalizacji Doliny Potoku Czechowickiego i wybudowaniu dwóch parków – Świętej Barbary w północnej i Szwajcarska Dolina w południowej części naszego miasta inwestycją, w tereny o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym w Czechowicach-Dziedzicach. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki środkom spoza budżetu gminy.

Gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych na ten cel z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. Za kwotę 5 mln złotych oraz 110 tysięcy złotych, stanowiących wkład własny gminy, przeprowadzona zostanie oczekiwana i postulowana przez mieszkańców rewitalizacja Parku Miejskiego zlokalizowanego w centralnej części miasta.

Inwestycja przewiduje uatrakcyjnienie około 3,5 ha terenu oraz przebudowę alejek i placów, a także budowę nowych elementów służących wypoczynkowi i rekreacji, w tym – placów zabaw, siłowni zewnętrznych i tężni. W parku pojawią się podnoszące bezpieczeństwo: nowe oświetlenie oraz system monitoringu.

Dzięki inwestycji Park Miejski Lasek zyska zupełnie nowe oblicze i stanie się miejscem dla mieszkańców równie atrakcyjnym, co powstałe niedawno, nowe tereny o charakterze parkowo-rekreacyjnym. Jedno nie ulegnie jednak zmianie – dalej będzie „Laskiem”, którego atrybutem i najcenniejszym skarbem jest piękny, zielony starodrzew. I właśnie zadbanie o okazałe, stare drzewa, od dziesięcioleci rosnące w czechowickim Lasku, będzie jednym z priorytetów inwestycji, której zakończenie planowane jest w 2024 roku.

Tak