Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Pamiętajmy o zwierzętach! Apel Burmistrza Czechowic-Dziedzic

Burmistrz Czechowic-Dziedzic zwraca się z apelem do opiekunów zwierząt domowych trzymanych na zewnątrz zabudowań, szczególnie psów stale przebywających w kojcach lub na uwięzi, o sprawdzanie czy zwierzęta te posiadają stały dostęp do wody i do karmy.

Burmistrz przypomniana również o konieczności ocieplenia budy oraz regularnym, czasowym uwalnianiu psów trzymanych na łańcuchu, czy w ograniczających ich swobodę kojcach.

O dobrostan zwierząt, za które jako ich opiekunowie odpowiadamy, powinniśmy dbać przez cały rok. Wywiązywanie się z tych obowiązków szczególnie ważne jest zimą, kiedy bardzo niskie temperatury sprawiają, iż woda w miskach oraz karma zamarzają. Pamiętajmy, że temperatura spada nie tylko na zewnątrz, ale również w środku budy, zwłaszcza słabo ocieplonej, lub źle zbudowanej. Tymczasem pies stale przebywający w niewielkim zwykle kojcu, czy tym bardziej na krótkim łańcuchu, nie ma możliwości wybiegania się, co dodatkowo prowadzi do jego szybkiego wychłodzenia.

Burmistrz apeluje również do mieszkańców o zwracanie uwagi na to, w jakich warunkach trzymane są zwierzęta przebywające w ich otoczeniu. W razie wątpliwości proszę o zgłaszanie takich przypadków pod numery telefonów: 32 214-71-00 lub 32 214-71-69.

ŁP

 

Nie