Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Od dzisiaj liczymy się dla Polski w Narodowym Spisie Powszechnym

Wejdź na spis.gov.pl i SPISZ SIĘ! Zadzwoń na infolinię 22 279 99 99 i SPISZ SIĘ PRZEZ TELEFON! Nie masz sprzętu komputerowego/mobilnego i dostępu do Internetu, ale nadal chcesz się spisać samodzielnie - umów telefonicznie (501 872 441) termin wizyty w punkcie samospisu
w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach i SPISZ SIĘ!

Uwaga!   Ze względu na sytuację pandemiczną w najbliższych tygodniach  nie będzie wyjść rachmistrzów  do pracy w terenie.

Formularz do samospisu zaprojektowany został w taki sposób, aby przejście do kolejnego pytania było zależne  od odpowiedzi udzielonej na pytanie poprzednie.  Liczba pytań może być więc różna i  będzie zależała od indywidualnej sytuacji respondenta.

Aby spis przebiegał szybko i sprawnie proszę przygotować dane, które będą niezbędne,  a przygotowując je zawczasu oszczędzimy sobie  czas -  do  takich danych należy numer PESEL zarówno osoby dokonującej samospisu  ale także  osób zamieszkujących w dniu 31 marca 2021 r.  pod jednym adresem  z osobą spisującą się.

Jeżeli będziemy wypełniali kwestionariusz emigranta długookresowego zostaniemy zapytani o rok wyjazdu z Polski a jeżeli krótkookresowego  zostaniemy zapytani gdzie mieszaliśmy rok temu,  tj. 30 marca 2020 r.  - warto więc odświeżyć takie informacje.

W kwestionariuszu osobowym wśród wielu pytań pojawia się pytanie o niepełnosprawność, jeżeli ją potwierdzimy, to będziemy musieli  zaznaczyć, czy mamy  aktualne orzeczenie o niepełnosprawności,  stopniu niepełnosprawności, niezdolności do pracy lub inwalidztwie. Trzeba więc posiadać taką wiedzę w chwili wypełniania ankiety.

 Także w kwestionariuszu mieszkania znajduje się kilka pytań, do których warto się wcześniej przygotować,  m.in. czy mamy tytuł prawny do lokalu (i jaki) , dane o powierzchni użytkowej mieszkania w m2  , o roku oddania budynku  do użytku ( może być przybliżony) , informacje kto jest właścicielem budynku w którym zamieszkujemy.

Formularz elektroniczny wsparty jest słownikami: adresów, krajów obywatelstwa, krajów urodzenia, zamieszkania oraz przebywania, narodowości, języków, wyznań, rodzajów paliwa i źródeł energii, rodzaju obiektów zbiorowego zakwaterowania, zawodów oraz rodzajów działalności (PKD). Zawiera również dodatkowe wyjaśnienia i definicje pojęć.

Uwaga! Spis jest przeprowadzany ze stanu faktycznego, miejsca zamieszkania (nie zameldowania), na dzień 31 marca 2021 r.

Spis jest naprawdę łatwy! Zachęcamy do samospisu!

baner spisu powszechnego

Nie