Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Mieszkaniec Ligoty zwycięzcą XXX Biegu Niepodległości

W piątek 11 listopada w Czechowicach-Dziedzicach odbył się XXX Bieg Niepodległości, który wchodzi w skład cyklu biegowego „Biegiem po zdrowie”.

O godzinie 10:30 wystartowały biegi dzieci. Na starcie biegu pojawiło się łącznie 342 zawodników w 9 kategoriach wiekowych. W poszczególnych kategoriach, zgodnie z regulaminem wręczono nagrody, a każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy dyplom.

O godzinie 13:00 na ulice naszego miasta wybiegli zawodnicy, którzy rywalizowali w biegu na 10 km. Bieg odbył się pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Start biegu został poprzedzony rozgrzewką oraz wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Na mecie zameldowało się 433 biegaczy. Zwycięzca biegu głównego został mieszkaniec naszej Gminy Bartosz Jarczok. Wśród kobiet zwyciężyła Aneta Suwaj.

 

Pełne wyniki znajdują się na stronie internetowej XXX Biegu Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach.

Tak