Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Marzena Gałecka z tytułem bibliotekarza roku powiatu bielskiego

W ogólnopolskim tygodniu bibliotek wręczono nagrody w konkursie na najlepszą bibliotekę w powiecie bielskim. Po raz pierwszy przyznano tytuł bibliotekarza roku 2021/22. Wyróżnienie to otrzymała Marzena Gałecka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Tytuł najlepszej biblioteki w powiecie bielskim trafił w tym roku do 2 placówek ex aequo: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Buczkowicach. Obie placówki mogą pochwalić się nowymi nowoczesnymi obiektami. Ponadto wyróżniono placówki w: Bestwinie, Jasienicy, Kozach, Jaworzu oraz w Wilkowicach.

Wręczenie wyróżnień odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie. Po raz pierwszy przyznano tytuł bibliotekarza roku powiatu bielskiego. Wyróżniono w ten sposób Marzenę Gałecką, od ponad 20 lat pracownika czechowickiej biblioteki, którą jak sama przyznaje zna od podszewki.

- Pracowałam na kilku stanowiskach. Zaczynałam od katalogowania, a potem dostałam szansę pracy przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych i realizacji projektów. Obecnie zajmuję się promocją wszelkich działań biblioteki - mówi Marzena Gałecka.

Konkurs co roku organizuje Starosta Bielski przy współpracy z zarządem oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bielsku-Białej i Książnicy Beskidzkiej.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: www.powiat.bielsko.pl

Nie