Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Lekcja wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Miejskim. Młodzież spotkała się z burmistrzem

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach uczestniczyli w praktycznej lekcji wiedzy o społeczeństwie. We wtorek 27 września młodzież wraz z nauczycielem Stanisławem Golą odwiedzili Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkali się m.in. z Burmistrzem Marianem Błachutem, uczestniczyli także w obradach Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 rozpoczęli swoją nietypową lekcję WOS-u od uczestnictwa w sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Później odwiedzili Burmistrza Mariana Błachuta w jego gabinecie. Ósmoklasiści rozmawiali z gospodarzem Gminy Czechowice-Dziedzice na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Młodzież zawitała jeszcze w biurze przewodniczącego Rady Miejskiej i kilku wydziałach Urzędu Miejskiego. Na koniec ósmoklasiści wysłuchali prelekcji przygotowanej przez pracowników wydziału zarządzania kryzysowego, ochrony ludności i spraw obronnych, biura ds. profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom oraz wydziału promocji. Przewodniczką po urzędowych korytarzach była Magdalena Kruzel-Jurczyk, naczelnik wydziału organizacyjnego i kadr.

Stanisław Gola, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, w przeszłości organizował już takie wyjazdowe lekcje. - Chodzi o to, żeby uczniowie w praktyce zobaczyli jak funkcjonuje samorząd i władze gminy - mówi nauczyciel "czwórki".

Tak