Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Koncert muzyki ukraińskiej i polskiej w czechowickim MDK

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na koncert muzyki ukraińskiej i polskiej. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 10 kwietnia o godzinie 14.00.

Inna Taranenko, Alona Taranenko – fortepian

W Programie utwory kompozytorów ukraińskich i polskich:

Fryderyk Chopin, Myroslaw Skoryk, Ignacy Jan Paderewski, Ivan Taranenko, Karol Szymanowski, Iryna Aleksijczuk, Maksym Kanke,

Inna Taranenko – pianistka z Kijowa, absolwentka Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy (Kijów). Laureatka pianistycznych konkursów międzynarodowych, jest częstym gościem festiwalów muzycznych, w tym festiwalu muzyki współczesnej Kyiv Musik Fest. Od wielu lat jest cenionym pedagogiem w Kijowskiej Akademii Sztuki; jej absolwenci uzyskują wysokie nagrody na konkursach pianistycznych. Często jest powoływana do jury prestiżowych konkursów muzycznych.

Alona Taranenko - pianistka z Kijowa, absolwentka Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy (Kijów) , gdzie studiowała pod kierunkiem profesora Jurija Kota. Laureatka pianistycznych konkursów międzynarodowych, występowała w różnych krajach Europy, grając recitale, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrą. W swoim repertuarze ma utwory klasyczne, romantyczne i utwory współczesnych kompozytorów ukraińskich.

plakat informacyjny

Nie