Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Burmistrz odpowiada. Ścieżka piesza wzdłuż Potoku Czechowickiego

Witam Panie Burmistrzu. Mam pytanie na temat odbioru ścieżki edukacyjnej. Kto wymyślił utwardzenie jej nie wiadomo czym?

Poszedłem na spacer z wnukami, dobrze że było „świeże” powietrze, ale nie wiem jak to nazwać, ani to błoto, ani maź cementowa. To jest tak po zimie, ale w lecie tumany kurzu, dzieciaki nie mogą jeździć na hulajnogach, bo rowerem jako tako (pisownia oryginalna).

Proszę Pana, aby Pan się osobiście wybrał na ta ścieżkę i sam osądził wykonaną prace przez wykonawcę.

***

Szanowna Pani,

Ścieżka wiodąca wzdłuż Potoku Czechowickiego, zrealizowana w ramach większego zadania, polegającego na utworzeniu Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z rewitalizacją potoku, wykonana została na podstawie dokumentacji projektowej i w technologii opracowanej przez projektanta wyłonionego w drodze postępowania przetargowego. Należy podkreślić, że ścieżka zaprojektowana została jako ścieżka piesza, a Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dopuszczał jej wykonanie wyłącznie w formie naturalnej nawierzchni ziemnej, z możliwością utwardzenia kamieniem, lub drewnem. Z tego powodu budowa nawierzchni ścieżki np. w formie bruku, czy nakładki asfaltowej, w ogóle nie mogła być brana pod uwagę.

Ponieważ zrealizowana inwestycja znajduje się w okresie gwarancyjnym,  w związku ze stwierdzonymi podczas przeglądu lokalnymi zabłoceniami ścieżki, zobowiązaliśmy wykonawcę do ich usunięcia. Jednocześnie wystąpiliśmy do wykonawcy o zajęcie stanowiska w kwestiach dotyczących zastosowanej technologii budowy i stanu nawierzchni ścieżki. Obecnie oczekujemy na odpowiedź z jego strony.

Z poważaniem, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut

Nie