Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

298 zawodników na biegu Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli. Relacja filmowa

W sobotę 14 maja, na terenie obiektu lekkoatletycznego im. Henryka Puzonia w Zabrzegu odbył się "XVIII bieg Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli", który wchodzi w skład cyklu biegowego "Biegiem po zdrowie".

Na starcie biegu pojawiło się łącznie 298 zawodników w 12 kategoriach wiekowych. W poszczególnych kategoriach, zgodnie z regulaminem wręczono: medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora cyklu biegowego firma LOTOS.

„XVIII bieg Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli” był drugą imprezą biegową wchodzącą w skład Cyklu Biegowego, który w tym roku liczy 7 biegów. Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnego etapu, którym będzie XXI bieg Lipowca.

 

Organizatorem biegu był: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach oraz Miejski Klub Sportowy w Czechowicach-Dziedzicach.

Zadanie finansowane jest również z budżetu Gminy Czechowice-Dziedzice w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Czechowice-Dziedzice.

Organizatorzy składają podziękowania wolontariuszom z MKS Czechowicach-Dziedzicach oraz Szkole Podstawowej im. Ks. J.Londzina w Zabrzegu za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

W dniu imprezy na terenie stadionu odbył się również kiermasz charytatywny dla Przemysława Glaca z Czechowic-Dziedzic, w którym udało się zebrać 1723 zł. Cały dochód przeznaczony będzie na rehabilitację chłopca.

Nie