Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

10. Festiwal Poezji Słowiańskiej Czechowice-Dziedzice 2022

10. Festiwal Poezji Słowiańskiej Czechowice-Dziedzice 2022 odbędzie się w dniach 6 - 9 października 2022 roku. Goście Festiwalu będą się spotykać i prezentować swoje wiersze w dwóch miastach: w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej.

6 października (czwartek) spotkania odbędą się w Czechowicach-Dziedzicach: rano z młodzieżą w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie. Następnie odbędą się spotkania w panelach z gośćmi festiwalu w  Centrum Edukacji Ekologicznej. Na godz.16:00 wydarzenia i goście przenoszą się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, na Finisaż wystawy malarstwa Mariana Lecha Bednarka. Następnie o godz. 17:00 rozpocznie się Jubileuszowe spotkanie z Ryszardem Grajkiem.  

7 października (piątek), dzień w Bielsku-Białej. Odbywać się będą spotkania: rano z młodzieżą w szkołach średnich w Zespole Szkół Plastycznych oraz Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych. O godz. 13:00 odbędzie się Sesja Literacka w Książnicy Beskidzkiej. Temat: Rola poezji w XXI wieku. (wg materiałów źródłowych prof. dr hab. Anny Węgrzyniak). Goście: prof. ATH dr hab. Marek Bernacki i Juliusz Wątroba. Prowadzi spotkanie Ryszard Grajek. Wieczorem organizatorzy zapraszają o godz. 17:00 na BIELSKĄ GALĘ POETYCKĄ do Kubiszówki czyli Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz.

8 października (sobota) spotkania do późnego wieczora w Czechowicach-Dziedzicach. Od godz. 10:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej odbędą się spotkania w panelach z gośćmi festiwalu. O godz.11:00 rozmowa z gościem specjalnym: poetą, Tomaszem Jastrunem.  Moderatorem będzie dziennikarka, Beata Zalot.  W Miejskim Domu Kultury od godz.14:30 rozpoczną się kolejne wydarzenia. Prezentacja książek poetów, gości festiwalu. O godz.15:00 rozpocznie się CZECHOWICKA GALA POETYCKA, a po niej otwarcie wystawy fotografii Wspomnienia Festiwali Poezji Słowiańskiej Czechowice-Dziedzice 2013-2022.

9 października (niedziela) Wycieczka w Beskidy.

Organizatorzy spodziewają się przeszło 80 gości z kraju i zagranicy.

Festiwal odbywa się pod patronatem i wsparciem: Starosty Bielskiego, Burmistrza Czechowic-Dziedzic i Prezydenta Bielska-Białej.

Głównym organizatorem Festiwalu jest: Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Bielsko-Bialski. Partnerami i współorganizatorami są ośrodki kultury miast, w których odbywają się wydarzenia. Inicjatorem i menedżerem organizowanego od 2013 roku Festiwalu Poezji jest poeta Ryszard Grajek.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu na plakacie

Nie