Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Uwaga mieszkańcy! 14 i 15 lipca ograniczenia w dostawach wody w Czechowicach-Dziedzicach

W związku z trwającą modernizacją linii kolejowej konieczna będzie przebudowa magistrali wodociągowej o średnicy 600mm, przebiegającej pod torowiskiem w rejonie ulic Kraszewskiego oraz Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach. Magistrala stanowi główne źródło zasilania centrum oraz północnych części miasta. Jej przebudowa spowoduje ograniczenia w dostawach wody.

W uzgodnieniu z czechowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji firma zewnętrzna rozpocznie prace związane z wyłączeniem z eksploatacji starego odcinka i uruchomieniem nowego o godzinie 22.00 w środę 14 lipca. Zakończenie prac planowane jest do godziny 22.00 w czwartek 15 lipca. PWiK - oprócz stałego nadzoru nad prowadzonymi pracami i wsparciem brygad eksploatacyjnych - uruchomi w tym czasie zastępcze źródło zasilania oraz mobilne źródła poboru wody.

PWiK przewiduje jednak, iż zasilanie za pomocą zastępczego źródła o średnicy 300mm, dystrybuującego wodę z innego punku zakupowego, może spowodować czasowe ograniczenia w jej dostawach oraz spadki ciśnienia dla odbiorców z obszarów: Żebracz, Grabowiec, Barbara, Renardowice, Północ, Centrum, Lesisko oraz Tomaszówka.

Dodatkowych informacji na temat ograniczeń w dostawach wody oraz mobilnych, zastępczych punktów poboru wody, udziela Dział Eksploatacji Sieci PWiK, nr. telefonu - 508 099 118. Można je znaleźć również na stronie internetowej PWiK.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności.

Wyłączony