Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Efektywność energetyczna budynków. Informacja Ministerstwa Rozwoju i Technologii

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało kompleksową informację dotyczącą obowiązujących aktualnie przepisów i procedur w obszarze charakterystyki energetycznej budynków, podstawowej wiedzy technicznej w tym obszarze, umożliwiającej obywatelom podjęcie decyzji o działaniach, które w sposób możliwie jak najbardziej efektywny (optymalnym zarówno pod względem technicznym, jak i kosztów) przyniosą oczekiwane rezultaty oraz dostępnych programów finansowych, wspierających poprawę charakterystyki energetycznej budynków, wraz z warunkami ich wykorzystania.

Szersze informacje dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa pod linkiem: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/efektywnosci-energetycznej-budynkow .

W zakładce tej znajdują się informacje o obowiązujących przepisach, podstawowej wiedzy technicznej, jak również odniesienia do najważniejszych inicjatyw wspierających obywateli w działaniu na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków.

Informacje te - zapowiada Minister Rozwoju i Technologii - będą regularnie aktualizowane o projekty i programy wsparcia uruchamiane m.in. w ramach nowej perspektywy finansowej UE.

Wyłączony