Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Zapraszamy na Zapaleńców! Aktywny Dzień Dziecka po raz ósmy

W sobotę 4 czerwca, w Parku na Północy w Czechowicach-Dziedzicach, odbędzie się impreza plenerowa Zapaleńcy 2022 – Aktywny Dzień Dziecka. Po dwuletniej przerwie, najmłodsi znów będą mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności, zaś zarówno oni, jak i ich opiekunowie, poznania oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej naszej gminy. Zapraszamy całe rodziny! Uczestnikom gwarantujemy wyśmienitą zabawę.

W naszym mieście przebywa obecnie przeszło 800 osób z Ukrainy, którym czechowiczanie w pięknym odruchu serca zapewnili schronienie. W geście solidarności zapraszamy ich do wspólnej zabawy. Wydarzeniu przyświeca myśl, by nasi goście poczuli się w mieście jak u siebie, zintegrowali się z lokalną społecznością, a  dzięki rekreacji, spotkaniom i rozmowom choć na chwilę zostawili za sobą przykre wspomnienie wojny, przed którą uciekli.

Podczas wydarzenia nastąpi również odsłonięcie muralu etnicznego z symboliczną,  pokojową grafiką w wykonaniu Twórcy Szlaku Beskidzkich Murali Macieja Szymonowicza z grupy Etnograff.

W Parku na Północy przy ul. Polnej – wzorem lat ubiegłych - usytuowana zostanie scena, naprzeciwko której rozłożony zostanie namiot. W nim, w razie niepogody, będzie można obserwować koncerty i występy sceniczne młodych artystów. W świat zumby zabierze uczestników imprezy Agnieszka Kozioł. Aktywny Dzień Dziecka Zapaleńcy, wystartuje tradycyjnie już o 15.00 a na zakończenie, około godziny 18.00, nastąpi symboliczne wypuszczenie gołębi pokoju.

W pobliżu sceny, w punkcie informacyjnym, młodym uczestnikom imprezy wydawane będą specjalne karty uczestnika. Umieszczono na nich program imprezy, schematyczną mapkę parku, z zaznaczonymi strefami aktywności, które są znakiem rozpoznawczym Zapaleńców. Wewnątrz kart znajdują się pola na pieczątki, potwierdzające udział uczestnika imprezy w zajęciach organizowanych w poszczególnych strefach aktywności.

Uczestnicy imprezy, po pobraniu kart, będą poruszać się po terenie parku, biorąc udział w wybranych przez siebie zajęciach, grach i prezentacjach w poszczególnych strefach aktywności. Podobnie jak w czasie poprzednich edycji Zapaleńców będą się tam odbywały m. in. pokazy ratowników i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, pokazy strażackie, harcerskie oraz zmagania w różnego rodzaju grach i dyscyplinach sportowych (m. in. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajaki, judo, karate czy tenis stołowy), a dodatkowo prezentacje z zakresu rękodzieła ludowego, zajęć plastycznych i rozmaitych gier (taroki, szachy). Wśród tegorocznych nowości warto wymienić strefy: zwierzogród oraz akro-fitness. Strefy aktywności zostaną uruchomione o 15.00 i będą czynne do 18.00, czyli przez trzy godziny.

Zadaniem uczestników będzie zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 10 pieczątek, z różnych stref aktywności. Uprawnia to uczestnika imprezy do odbioru nagrody, w postaci pamiątkowej koszulki z logo imprezy. Miejscem potwierdzenia zaliczenia co najmniej 10 stref i odbioru nagrody będzie punkt informacyjny. 

Podczas wydarzenia wolontariusze Stowarzyszenia Dostawcy Pomocy będą zbierali środki finansowe na zakup rowerów dla podopiecznych Domu Dziecka w Czechowicach-Dziedzicach.

Zapaleńcy 2022 to impreza finansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice, Lesisko oraz Tomaszówka.

Zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy przypominamy, że podczas wydarzenia dzieci powinny znajdować się pod opieką rodzica lub opiekuna, zaś wszyscy uczestnicy Aktywnego Dnia Dziecka Zapaleńcy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy.

 

Plakat

Nie