Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Udane mistrzostwa czechowickich lekkoatletów. Złoto dla Zofii Janik i Aleksandry Drozdowskiej

26 czerwca w Częstochowie odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska w kategorii U16. Zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice wywalczyli 3 medale: 2 złote, 1 srebrny oraz uzyskali cenne rekordy życiowe.

Złoty medal wynikiem 1.40m w skoku wzwyż wywalczyła Zofia Janik. Zawodniczka startowała również w wieloskoku, zajmując 7 miejsce z wynikiem 9.24 m. Zofia przebywa obecnie na ogólnopolskim zgrupowaniu „Lekkoatletyka dla każdego” w Tarnowie.

Kolejną złotą medalistką została Aleksandra Drozdowska, która startowała w chodzie sportowym na 3000 m: 17:40.25. Zawodniczka zajmuje obecnie 8 miejsce w Polsce, w swojej kategorii wiekowej.

W tej samej konkurencji Sylwia Łaś wywalczyła srebrny medal ustanawiając rekord życiowy 17:53.58.