Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Szymon Mikołajczak wicemistrzem Polski U18 w biegu na 300 m

W dniach 12-14.02 w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18, U20 w lekkiej atletyce. Szymon Mikołajczak (U18) zawodnik czechowickiego MKS-u wywalczył na nich srebrny medal. Na dystansie 300 m poprawiał dwukrotnie swój rekord życiowy: eliminacje: 35.10 sek., finał: 35.08 sek.

Pozostali reprezentanci dzielnie walczyli o jak najlepsze rezultaty:

Nicole Stasik (U18) w biegu na 200 m, w czasie nowego rekordu życiowego 26.73 sek. zakwalifikowała się do finału B i ostatecznie została sklasyfikowana na 11 miejscu,

Malwina Lazar (U18) wynikiem 10.43 m w trójskoku ukończyła rywalizację na 13 miejscu,

Martyna Szpara w chodzie sportowym na 3000 m wynikiem - 16:55.13 wywalczyła 12 miejsce,

Borys Minorczyk (U20) w biegu na 60m - 7.31 sek. zajął 27 miejsce.