Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Szczepimy się w Czechowicach-Dziedzicach. Gmina wspiera program szczepień

1773 szczepienia przeciwko COVID-19 zostały wykonane w działającym od 12 maja br. Punkcie Szczepień Powszechnych w Gminie Czechowice-Dziedzice. Osoby, które chcą się zaszczepić powinny dzwonić na numer urzędowej infolinii - 667 772 637. Na chętnych czekają wolne terminy i preparaty firmy Pfizer.

Punkt Szczepień Powszechnych w Gminie Czechowice-Dziedzice, działający
w budynku NZOZ „Salus” przy ul. H. Sienkiewicza 6, został utworzony przez samorząd Gminy Czechowice-Dziedzice i podmiot medyczny NZOZ „Salus” we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia i administracją państwową.

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania punktów szczepień powszechnych docelowy potencjał szczepień w miastach liczących do 50 tys. mieszkańców ma wynosić minimum 200 dawek dziennie. Na taką właśnie realizację założeń od początku przygotowany i wyposażony jest punkt w Gminie Czechowice-Dziedzice.

W NZOZ „Salus” przygotowano w tym celu cztery stanowiska do jednoczesnego szczepienia, dodatkowy namiot z miejscem na wypełnianie kwestionariusza wstępnego wywiadu osoby szczepionej (zaleca się przychodzenie z kwestionariuszem już wypełnionym) oraz specjalny pokój – poczekalnię dla osób pozostających pod obserwacją przez kwadrans po szczepieniu. Ze względu na ograniczoną w maju i czerwcu dostępność szczepionek czechowicki Punkt Szczepień Powszechnych szczepił 200 osób tygodniowo.

Od początku funkcjonowania punktu, a więc od 12 maja br. do 8 lipca br., w prowadzonym przez gminę oraz NZOZ „Salus” punkcie wykonano łącznie 1773 szczepienia, w tym:

  • AstraZeneca – 97
  • Moderna – 598
  • Johnson&Johnson – 300
  • Pfizer - 778

Obecnie szczepienia przeprowadzane są wyłącznie szczepionką Pfizer (może ją przyjąć każda zaineresowana osoba, która ukończyła 12 lat) w ilości ok. 200 szt. tygodniowo oraz ostatnią dawką szczepionki AstraZeneca.

Rejestracja dla mieszkańców odbywa się przez urzędową infolinię: +48 667 772 637 (poniedziałek-piątek 8.00-14.00).

Wszystkie osoby, które chcą się szczepić, a dotąd jeszcze tego nie zrobiły, zapraszamy do Punktu Szczepień Powszechnych w Gminie Czechowice-Dziedzice. 

Tak