Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Święto kierowców zawodowych. PKM w Czechowicach-Dziedzicach zatrudnia 36 kierowców - wideo

13 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kierowców Zawodowych. W przeddzień ich święta zobaczyliśmy jak wygląda praca kierowcy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Jeszcze przed świtem rozpoczęliśmy podglądanie pracy jednego z kierowców Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Pan Dariusz Olma pokazał nam jak od kulis wygląda codzienna praca kierowcy autobusu miejskiego.

 

 

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach aktualnie zatrudnia 36 kierowców. Wśród nich jest m.in. Pan Marek Witkowski - kajakarz, medalista MŚ, mistrz Europy (1999), dwukrotny olimpijczyk (1996, 2000), brązowy medalista olimpijski z Sydney (2000).

PKM posiada tabor autobusowy w liczbie 20 pojazdów, w tym jeden autobus zabytkowy Ikarus 260.59E, który w tym roku obchodzi swoje 25. urodziny. W dni robocze linie autobusowe obsługiwane są przez 13 autobusów, w soboty i niedzielę linie obsługuje 6 autobusów. Autobusy PKM wykonują średnio rocznie 1 100 000 km. Średni przebieg roczny autobusów wynosi 80 000 km. Spółka w roku 2021  wykonała 1 099 929 wozokilometrów.

Tabor Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej jest stale modernizowany i należy do jednego z najbardziej nowoczesnych na Podbeskidziu. W 2018 roku spółka zakupiła trzy autobusy Solaris Urbino 12 IV Hybrid. W tym roku tabor PKM wzbogaci się o dwa autobusy elektryczne - przegubowe pojazdy o długości 18 metrów, których zadaniem będzie głównie obsługa linii nr VII z Czechowic-Dziedzic do Bielska-Białej.

Nie