Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Ryszard Grajek z nagrodą Burmistrza Czechowic-Dziedzic

W poniedziałek 12 grudnia w gabinecie Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta odbyła się uroczystość wręczenia poecie Ryszardowi Grajkowi nagrody za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W uroczystości udział wzięli również: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Bartłomiej Fajfer oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Magdalena Kubik.

Mieszkający w Czechowicach-Dziedzicach Ryszard Grajek to znany poeta i animator kultury. Ekonomista z wykształcenia, jest autorem trzech własnych książek oraz dwóch zbiorowych, a jego wiersze ukazały się w wielu edycjach zbiorowych – antologiach i almanachach – zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Gość wielu zagranicznych festiwali, jest inicjatorem i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji Słowiańskiej Czechowice-Dziedzice, którego edycja Londyn – Warszawa – Czechowice-Dziedzice rozpoczęła się w 2013 roku.  

Życząc niegasnącej pasji oraz artystycznej płodności Burmistrz Marian Błachut złożył Ryszardowi Grajkowi podziękowania za pracę, profesjonalizm oraz troskę o kształtowanie tożsamości kulturowej i artystycznej mieszkańców naszej Gminy.

- Świat zmienia się, ale dzięki Pana pasji poezja wciąż żyje, otacza nas, jest z nami, jest w nas. Rozbudza Pan wrażliwość mieszkańców na sztukę, na literaturę, inspiruje młodych poetów, łączy pokolenia miłośników poezji – dodał burmistrz.

Serdecznie gratulujemy!

Tak