Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Rotuz rozpocznie rundę wiosenną w nowych strojach z logo Gminy Czechowice-Dziedzice

W takich koszulkach nie powstydziłaby się grać niejedna drużyna piłkarska z Ekstraklasy! W czwartek 16 marca w gabinecie burmistrza Mariana Błachuta odbyło się symboliczne przekazanie kompletu strojów piłkarskich dla Klubu Sportowego Rotuz Bronów.

Charakterystyczne czarno-złote koszulki Rotuza z rąk burmistrza Mariana Błachuta odebrał prezes klubu Jakub Brzuska. W spotkaniu udział wzięli również zastępca burmistrza Maciej Kołoczek i sołtys Bronowa Marian Derlich - współzałożyciel bronowskiego klubu.

W ubiegłym roku drużyna Rotuza Bronów awansowała do ligi okręgowej. - Chcemy wychowywać naszą młodzież poprzez sport, ale również stworzyć ciekawą ofertę na spędzanie czasu wolnego. Cieszę się, że na terenie Bronowa taka oferta powstała i mamy już potwierdzenie, że to nie jest jednorazowa sprawa, a konkretne działanie, którego efektem był awans Rotuza do ligi okręgowej. Raz jeszcze gratuluję zespołowi i całej społeczności piłkarskiej z Bronowa - mówił burmistrz Marian Błachut.

Rotuz Bronów został założony w 2011 roku. Obecnie w klubie trenuje 60 piłkarzy. Rotuz Bronów jako jedyny klub w Gminie Czechowice-Dziedzice posiada dwa zespoły seniorskie. Pierwsza drużyna rywalizuje w lidze okręgowej, natomiast rezerwy Rotuza występują w B-Klasie. W 2018 roku klub założył Akademię Piłki Nożnej "Strefa Football", w której trenuje 120 dzieci.

W nowych strojach piłkarze Rotuza Bronów zaprezentują się w sobotę 18 marca w trakcie wyjazdowego meczu z GLKS-em Wilkowice. Początek spotkania o godzinie 15.00.

 

Tak