Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Propozycje zajęć kulturalno-sportowych dla dzieci i dorosłych z Ukrainy. Wspólna oferta czechowickich placówek

Chcąc pomóc dzieciom i dorosłym z Ukrainy w aklimatyzacji oraz choć odrobinę pozwolić zapomnieć o trudach przed jakimi stanęli, na cykliczne zajęcia kierowane specjalnie dla nich zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Sporu i Rekreacji oraz Izba Regionalna w Czechowicach-Dziedzicach.

Dzieci, które mają ochotę uprawiać sport mogą skorzystać z oferty MOSiR-u. Zapraszamy, aby znalazły swój ulubiony sposób na aktywne spędzenie czasu i zgłosiły się do odpowiednich sekcji sportowych. Udostępnione zostaną miejsca m.in. w sekcji siatkówki, koszykówki, na pływalni czy w czasie zabaw z elementami judo.

Na każde zajęcia ujęte w harmonogramie obowiązują zapisy (informacje o datach oraz osobach odpowiedzialnych za zajęcia ujęte są w rozpisce).
Biblioteka zaprasza dzieci na zabawę z językiem polskim – pomożemy poznać podstawowe zwroty pozwalające na komunikowanie się np. z rówieśnikami. Stworzymy razem prace plastyczne i pooglądamy bajki.

Dorosłym proponujemy spotkania połączone z nauką języka polskiego oraz spotkania tematyczne. W czasie gdy dzieci będą bawiły się czy poznawały język dorośli mogą poświęcić czas na rozmowę we własnym gronie.
Ze względu na charakter spotkań i konieczność przygotowania się do nich prosimy o zapisy. Aby ułatwić kontakt prosimy o wysłanie maila na adres e.rogala@mbp.czechowice-dziedzice.pl lub sms na numer 509 431 805 w treści wpisując datę zajęć imię, nazwisko oraz wiek dziecka.

Aktualne propozycje zajęć będą publikowane co miesiąc na stronie Biblioteki oraz MOSiR-u.

Uruchomiona została strona internetowa stworzona przez czechowicką firmę Media Target, w której zawarto opcję typu „Prowadź do celu”.

kod QR

Ponadto na stronie biblioteki powstała zakładka „Ukraina”, w której publikować będziemy ciekawe propozycje internetowe do wykorzystania w czasie wolnym.

Będziemy obserwować sytuację, szukać nowych pomysłów i dostosowywać ofertę do potrzeb i naszych możliwości.

Nie