Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Plac zabaw jak nowy! Dzięki wspólnej akcji rodziców i dyrekcji PP nr 11 oraz wsparciu gminy

Nowe urządzenia do zabawy zostały początkiem lipca zamontowane na placu zabaw Przedszkola Publicznego nr 11 w Czechowicach-Dziedzicach. Modernizacja przedszkolnego placu zabaw była możliwa dzięki wspólnej inicjatywie dyrekcji i pracowników placówki oraz Rady Rodziców, którzy zaangażowali się w akcję zbierania środków na nowe urządzenia. W ciągu roku udało się w ten sposób zgromadzić 23 tysiące złotych. Drugie tyle dołożyła gmina.

Kosztem 46 tysięcy złotych, na funkcjonującym w ogrodzie, w otoczeniu zieleni placu zabaw Przedszkola Publicznego nr 11, zamontowanych zostało pięć nowoczesnych, bezpiecznych urządzeń do zabawy: dwie podwójne huśtawki, urządzenie linowe - stożek, pomost wiszący oraz platforma ze zjeżdżalnią. Jeden z rodziców podarował placówce kurtynę wodną, dzięki której w upalne dni dzieci mogą ochłodzić się wodną mgiełką. Przedszkolny plac zabaw jest bardziej atrakcyjny dla maluchów i coraz piękniejszy.

- Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 11 w Czechowicach-Dziedzicach dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do modernizacji naszego placu zabaw: rodzicom, którzy włączyli się w organizowane przez przedszkole akcje, w tym kiermasze i festyn, całej społeczności lokalnej zaangażowanej w licytacje na Facebooku, czechowickim przedsiębiorcom, którzy przekazali vouchery na usługi lub przedmioty na licytacje - mówi dyrektor PP nr 11 Mariola Pawełek - Przed planowanym zakupem nowych urządzeń Rada Rodziców otrzymała też wsparcie z Urzędu Miejskiego, dzięki któremu zebrana kwota została podwojona.

Dyrekcja placówki już zapowiada, że od nowego roku szkolnego przedszkole będzie kontynuować zbiórkę funduszy na kolejny etap modernizacji. Będą nowe licytacje na Facebooku, można też przekazać placówce 1% podatku – dane na Fb przedszkola.

- Znajdziecie nas także na zrzutka.pl. Zapraszamy wszystkich  pragnących wesprzeć naszą inicjatywę. Radość, którą dajecie dzieciom jest najlepszą zapłatą za Państwa pomoc - dodaje Mariola Pawełek.

Tak