Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Piknik Rodzinny w Zabrzegu za nami!

10 września br. na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Zabrzegu przy ul. Stadionowej 30 odbył się Piknik Rodzinny.

Na scenicznych deskach wystąpili: Zespół Regionalny Zabrzeg - amatorska grupa pasjonatów pielęgnujących tradycje i dziedzictwo kulturowe swojego regionu. Zespołem opiekuje się Miejski Dom Kultury  w Czechowicach-Dziedzicach  przy dużym wsparciu mieszkańców Zabrzega zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Przyjazny Zabrzeg” oraz Rady Sołeckiej. Od 2013 roku opiekunem artystycznym grupy jest choreografka i instruktorka Dorota Siedlecka.

Zespołowi towarzyszyła kapela ludowa złożona  z uczniów i nauczycieli miejscowego ogniska muzycznego. Kapelę prowadzi Kamil Krzanowski. W swoim repertuarze zaprezentowały się dwie grupy zespołu: młodsza, która zatańczyła wiązankę tańców cieszyńskich i kujawiaka oraz starsza, która przedstawiła taniec sądecki oraz wiązankę tańców beskidzkich. Solo wystąpili: Wojciech Czyż - pianino; Paweł Czyż - pianino; Marysia Pietrzyk - gitara; Mikołaj Gancarczyk - gitara; Jan Gawełek - skrzypce i Jolanta Krzanowska – akompaniament.

W kolejnym punkcie programu orkiestra dęta Burzej Brass Band, założona przez grupę muzyków z Ligoty Burzej, pod kierownictwem Łukasza Gawełka wykonała największe przeboje muzyki orkiestrowej: marsze, polki, ale też standardy muzyki poważnej oraz rozrywkowej. Swój mini recital  zaprezentowała także Emilia Piesiur, wokalistka, absolwentka Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, uczennica Szkoły Muzycznej Preludium im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach, laureatka II miejsca na Powiatowym Festiwalu Ognisk Muzycznych, finalistka Festiwalu Online „Your Song”. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz z akcji gaśniczej, który zaprezentowali Strażacy z OSP Zabrzeg.

Gwiazdą wieczoru był Kabaret RAK, który mimo gwałtownego załamania pogody, zgromadził publiczność, nie tylko zabrzeską, ale też przybyłą z okolicznych miejscowości. Prezentowane skecze i piosenki oklaskiwane były gorącymi brawami.   

Zespół Lokomotywa Band z wokalistką Renatą Podsiadło bawił uczestników pikniku do późnych godzin nocnych.

Całe wydarzenie w roli konferansjera prowadził Paweł Borkowski.

 

Nie