Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Opracowanie zintegrowanej koncepcji rozwoju sieci ścieżek rowerowych w gminie. Weź udział w badaniu ankietowym

Zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym prowadzonym w ramach zadania „Opracowanie zintegrowanej koncepcji rozwoju sieci ścieżek rowerowych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice”. Wyniki ankiety będą stanowiły uzupełnienie prowadzonych już w tej sprawie konsultacji społecznych i pozwolą poznać oczekiwania i opinie mieszkańców na temat budowy systemu ścieżek rowerowych na terenie gminy.

Realizacja zadania pod nazwą „Opracowanie zintegrowanej koncepcji rozwoju sieci ścieżek rowerowych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice” ma za zadanie wskazać potrzeby mieszkańców gminy w zakresie ruchu rowerowego. Zdajemy sobie sprawę, że uwarunkowania architektoniczne utrudniają prowadzenie ruchu rowerowego  w wielu miejscach. Prowadzone badania, konsultacje społeczne oraz ankieta internetowa, mają za zadanie przybliżyć twórcom koncepcji oczekiwania mieszkańców. Konsultacje społeczne w tej sprawie, prowadzone w Centrum Edukacji Ekologicznej, rozpoczęły się 8 listopada i potrwają do 19 listopada. Dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą w nich uczestniczyć, przygotowano badanie ankietowe.  

Każda informacja, czy uwaga zgłoszona w tej sprawie przez mieszkańca, jest dla nas niezwykle cenna i ważna. Z danych pozyskanych w drodze konsultacji oraz dzięki ankiecie skorzysta realizująca zadanie firma, która posiada duże doświadczenie w realizacji tego typ zadań. Opracowana koncepcja ma za zadanie wskazać najkorzystniejsze rozwiązania, zarówno na dzień dzisiejszy jak i w dłuższej perspektywie czasu. To sami mieszkańcy najlepiej wiedzą jakie są ich potrzeby - również te dotyczące bezpieczeństwa - w kwestii sprawnego i wygodnego poruszania się rowerami po terenie własnej miejscowości. Udział mieszkańców w decyzjach dotyczących kierunków rozwoju - w tym wypadku sieci ścieżek rowerowych - jest sprawdzonym elementem w tworzeniu otaczającego nas krajobrazu.

Rozwój bezpiecznej i wygodnej sieci komunikacji rowerowej w gminie to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności, w zakresie ekologicznych i bezpiecznych zarazem sposobów przemieszczania się. Szeroki zakres konsultacji, jak również ankieta, to wyraz wagi, jaką prowadząca konsultacje gmina przywiązuje do potrzeb i opinii mieszkańców. Oczekując możliwie pełnej i najszerszej informacji, zachęcamy do udziału w badaniu ankietowym.

Udział w ankiecie jest anonimowy. Ankietę znajdziesz tutaj.

Tak