Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Obchody Dnia Ziemi w gminnych placówkach przedszkolnych

22 kwietnia na całym świecie obchodzony był Dzień Ziemi. Jak co roku, do świętowania przyłączyły się placówki przedszkolne z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice.

Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa SARS-Cov-2, obchody Światowego Dnia Ziemi są inne i trwają do końca  roku szkolnego.

Dzieci w przedszkolach w naszym mieście pracowały i dbały o ochronę środowiska cały rok poprzez organizowane konkursy, pogadanki na temat ekologii. W latach wcześniejszych wraz z innymi placówkami oświatowymi w naszej gminie organizowany był przemarsz pod Urząd Miejski i spotkanie z naszymi włodarzami miasta. W związku z panującą pandemią  tak jak i  w ubiegłym roku  Marsz pod fontanną nie mógł się odbyć.

Każda z placówek zorganizowała w swoim przedszkolu konkurs ekologiczny, w którym uczestniczyły dzieci z najstarszych grup wiekowych. Tak jak w latach ubiegłych sponsorem nagród był LOTOS Terminale, który ufundował oczyszczacze  i filtry powietrza dla placówek.

Udział w akcji wzięły Przedszkola nr: 2, 8, 9 oraz oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach. Organizatorem akcji było Przedszkole nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

Sponsorowi, organizatorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy bardzo dziękujemy.

Poniżej krótka fotorelacja z przebiegu wydarzeń.

PP nr 2

Nie