Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

O najdawniejszych dziejach naszego miasta. Izba Regionalna zaprasza na wykład on-line

W czwartek 1 kwietnia 2021 roku, o godzinie 9. 00 zapraszamy miłośników historii i regionalizmu na stronę internetową MDK w Czechowicach-Dziedzicach, na wykład Jacka Cwetlera - kustosza Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach.

Będzie można posłuchać o najdawniejszych dziejach naszego miasta, o najstarszym kościele Czechowic - pw. św. Katarzyny i o eksponatach z niego pochodzących. Będzie także o znanych mieszkańcach naszej gminy, o kolei i przemyśle, o Domu Robotniczym i czechowickich kinach, o pierwszych hotelach i gospodach.

W ramach wykładu prezentowane będą dokumenty, zdjęcia, stare pocztówki, mapy oraz filmiki, które zostały nakręcone w czechowickiej Izbie Regionalnej, MDK Czechowice-Dziedzice. Wykład będzie można zobaczyć na kanale filmowym MDK - link poniżej.

Wykłady będą kontynuowane w następnych miesiącach i będą je prowadzić prelegenci z różnych dziedzin, jednak tematyka zawsze będzie związana z Czechowicami-Dziedzicami, gminą i jej mieszkańcami.

logotyp gminy

Zapraszamy!

Nagranie i produkcja: Wojciech Wojtuszko.

Nagranie powstało w ramach projektu e-MDeK.

Poniżej zajawka filmowa.

Nie