Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Nowa pozycja książkowa Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic

Ukazała się nowa pozycja książkowa, autorstwa Edelgardy i Eugeniusza Foltynów, wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic. Praca pt.: "Dzieje ziem gminy Czechowice-Dziedzice od zarania do 3. ćwierci XVI wieku w świetle badań nie tylko archeologicznych", to efekt wieloletnich badań i kwerend małżeństwa Foltynów.

Książka w bardzo przystępny sposób, z dużą ilością zdjęć i rycin odsłania przed czytelnikami najdawniejsze dzieje naszej gminy. W książce znajdziemy opowieści o czechowickich właścicielach, o  zamkach, spichlerzu, parafii i kościele pw. św. Katarzyny, o skarbie z Brzezin i wielu innych ciekawych wydarzeniach z dawnych wieków.

Książka poparta jest bogatą bazą źródłową i wykopaliskową. Tak więc wreszcie miłośnicy historii i regionalizmu mają kotwice, wokół której można prowadzić dalsze badania i ustalenia dotyczące naszych początków.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy lubią nasze "Miasto z zapałem".

Książka w cenie 36,00 zł/egz. jest dostępna w Izbie Regionalnej przy MDK Czechowice-Dziedzice oraz w "Księgarni na Lesisku" przy ul. Kolejowej.

Partnerem wydania jest Urząd Miejski w Czechowach-Dziedzicach.

Okładka książki


 

Nie