Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Nie dajmy się oszukać metodą „na rachmistrza”! W kwietniu Spis Powszechny tylko on-line

Jeśli przed dniem 4 maja br. ktokolwiek będzie podejmował z Państwem kontakt w sprawie dokonania spisu powszechnego i będzie powoływał się na to, iż jest rachmistrzem spisowym, prosimy o nieudzielanie informacji, gdyż prawdopodobnie będzie to próbą wyłudzenia danych, w żaden sposób nie związaną z przeprowadzanym spisem ludności.

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa do odwołania  nie będzie wizyt rachmistrzów w domach.

W związku z tym prosimy uważać na osoby, które podając się za rachmistrzów mogą chcieć wejść do naszego domu.

  1. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja - wszelkie wcześniejsze telefony mogą być próbą wyłudzenia informacji.
  2. Masz prawo zweryfikować rachmistrza, z którym rozmawiasz! Wystarczy poprosić o jego imię, nazwisko i numer legitymacji, a potem sprawdzić je na stronie spisu w zakładce "Sprawdź rachmistrza" lub dzwoniąc na infolinię spisową na numer 22 279 99 99. Warto to zrobić, zanim zaczniesz odpowiadać na pytania. Dlatego, gdy otrzymasz telefon, weź potrzebne do weryfikacji dane i umów się z rachmistrzem na inny termin. Wszelkie próby podszywania się pod rachmistrzów prosimy zgłaszać na numer alarmowy 112 lub 997.
  3. Osobom starszym, mieszkającym samotnie, które nie są w stanie samodzielnie dokonać samospisu przez internet, zalecamy dokonanie spisu poprzez infolinię spisową nr 22 279 99 99 
Nie