Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Narodowy Spis Powszechny. Co czwarty mieszkaniec naszej gminy już się spisał

Mija drugi miesiąc Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Co czwarty mieszkaniec Gminy Czechowice-Dziedzice już się spisał, wynika z danych przekazanych przez zastępcę Wojewódzkiego Komisarza Spisowego - Aurelię Hetmańską, na cotygodniowej telekonferencji dla Gminnych Biur Spisowych.

Średnia dla województwa śląskiego to 24,85% spisanych osób. Prym wiodą małe Bojszowy z wynikiem blisko 32%, a zaraz za nimi plasują się Katowice z ponad 31 % spisanych osób.  W  Gminie Czechowice-Dziedzice z obowiązku spisowego wywiązało się  26,22% osób.  A jak wypadają nasi najbliżsi sąsiedzi? W Goczałkowicach Zdroju spisało się 27,07% osób, w  Bielsku-Białej 25,50% osób, a w Pszczynie 24,42% osób.   

Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i zachęcamy do Liczenia się dla Polski!

Obowiązek spisowy najlepiej wypełnić w domu, w dogodnym dla nas czasie, przez samospis internetowy -  wejdź na stronę GUS i wypełnij formularz spisowy: https://spis.gov.pl/

Jeżeli nie masz dostępu  do Internetu, możesz spisać się samodzielnie, korzystając z punktu do samospisu przygotowanego w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, w lokalu przy pl. Jana Pawła II 3/3. Pamiętaj o   wcześniejszym umówieniu  się i ustaleniu wizyty  pod nr telefonu  501 872 441 lub 32 214 71 47 (od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu).

Osoby, które preferują rozmowę telefoniczną, powinny zadzwonić na infolinię spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99 (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–18.00).

Jeśli jednak z ważnych powodów nie możesz  spisać się z własnej inicjatywy i skorzystać z żadnej z tych opcji, możesz spodziewać się kontaktu  telefonicznego ze strony rachmistrzów. Zobaczysz na ekranie swojego telefonu numer 22 828 88 88. Odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym.

Przypominamy, że rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie   dzwoni, robi to po to, żeby pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Przeszkolony rachmistrz przeprowadzi cię bezpiecznie przez pytania spisowe, przeczyta je dokładnie wraz z odpowiedziami, wyjaśni wątpliwości, zaznaczy za ciebie odpowiedzi. Uzyskanych informacji nie przekaże nikomu – przed przystąpieniem do pracy podpisuje bowiem specjalne przyrzeczenie o zachowaniu ich w tajemnicy. Ma przy tym świadomość, że jej złamanie grozi karą więzienia do lat 3.


Na terenie gminy Czechowice-Dziedzice wspiera Państwa 18 rachmistrzów spisowych.

Przeczytaj również:

Tak