Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Nagrody Burmistrza w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnia i ochrony kultury

W czwartek 22 września w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach wręczone zostały nagrody pieniężne burmistrza osobom szczególnie zasłużonym dla gminy w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnia i ochrony kultury.

Nagrodzeni zostali:

  • Julia Kidoń – młoda, utalentowana skrzypaczka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Nagrodę przyznano z inicjatywy burmistrza, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2022 roku.  
  • Zdzisław Nowrotek  – autor książek, licznych publikacji i prac dokumentujących przeszłość historyczną i spuściznę etnograficzno-językową Czechowic-Dziedzic, Ligoty, Zabrzega, Międzyrzecza oraz bliskiego sąsiedztwa. Nagrodę za całokształt działalności przyznano na wniosek Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Nagrodzonym osobom w imieniu Burmistrza Mariana Błachuta nagrody i listy gratulacyjne wręczyli: Sekretarz Miasta Marek Gazda oraz Radna Magdalena Kubik – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Nagrodzonym gratulowano dokonań i zaangażowania w pracy oraz osiągnięć, zarówno w swoich dziedzinach , jak i w rozwoju i promowaniu kultury w Gminie Czechowice-Dziedzice.

Tak