Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Nagroda Burmistrza dla Renaty Gabryś. Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

We wtorek 8 marca na Sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się krótka uroczystość wręczenia Pani Renacie Gabryś nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagroda Burmistrza Czechowic-Dziedzic została przyznana na wniosek Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Pani Renata Gabryś to emerytowana, wieloletnia pracownica Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Od kilku lat działa na rzecz czechowickich emerytów i rencistów poprzez aktywne propagowanie kultury, m. in. przybliżając piosenki w stylu retro i tzw. „Starego Kina”. Jest założycielką zespołu wokalnego „Movimento Plus” i od lat bierze czynny udział w imprezach organizowanych w gminie, również dla lokalnego środowiska seniorów.

Jej solowy debiut na Wojewódzkim Festiwalu Twórczości Senioralnej JURA SENIOR FESTIVAL – Poręba  2021, zaowocował zdobyciem III miejsca w kategorii soliści.

Serdecznie gratulujemy!

Tak