Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Multimedaliści z wizytą w Urzędzie Miejskim. Podsumowanie sezonu czechowickich tenisistów stołowych

Burmistrz Marian Błachut spotkał się z grupą młodych zawodników trenujących w sekcji tenisa stołowego Miejskiego Klubu Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach, którzy pojawili się w Urzędzie Miejskim w towarzystwie trenera Tomasza Szarego oraz wiceprezesa MKS Pawła Mazura.

Śledzący sukcesy naszych utalentowanych sportowców na bieżąco burmistrz podkreślił, że był pozytywnie zaskoczony skalą wyników oraz ilością medali i tytułów, które w kończącym się właśnie sezonie 2021/2022 zdobyli nasi tenisiści.

11 zawodników - medalistów mistrzostw Polski - zdobyło łącznie 8 medali drużynowych i indywidualnych mistrzostw Polski, 4 medale mistrzostw Polski LZS, 21 medali mistrzostw Śląska, wicemistrzostwo Polski szkół podstawowych w kategorii chłopców i dziewcząt oraz 1 miejsce w kategorii ogólnopolskiej młodzików i 2 miejsce w klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski LZS.

- Serdecznie gratuluję naszym młodym sportowcom, trenerowi oraz wspierającym ich rodzicom, wychowawcom i nauczycielom. Życzę Wam wszystkim wytrwałości w treningach oraz kolejnych sukcesów. Jestem przekonany, że trenując z takim zaangażowaniem macie poważne szanse by w niedalekiej przyszłości sięgać po medale mistrzostw świata oraz olimpijskie, w tym te z najcenniejszego kruszcu – dodał burmistrz.

Tak