Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Mocna reprezentacja miasta na poznańskiej Malcie. Kajakarze nie zawiedli

W dniach 24-27 czerwca w Poznaniu odbyłyby się Mistrzostwa Europy Juniorów i U23 w kajakarstwie klasycznym. W zawodach, z sukcesami, uczestniczyli kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice.

Czechowice-Dziedzice reprezentowali dwaj juniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice. Jan Paszek (Szkoła Mistrzostwa Sportowego Olsztyn) w konkurencji olimpijskiej K4 500m wraz z Antonim Łapczyńskim (Włókniarz Chełmża), Igorem Komorowskim i Pawłem Krauze (UKS Silvant Kajak Elbląg) zajęli w finale wysokie, 6 miejsce, przegrywając minimalnie z potęgami europejskiego kajakarstwa. Dawid Janusz (Szkoła Mistrzostwa Sportowego Wałcz) zajął 4 miejsce w FB K1 500 m juniorów i w klasyfikacji końcowej uplasował się na 13. miejscu w Europie. Należy dodać, iż był to pierwszy start tych 18-letnich zawodników na tak ważnych zawodach międzynarodowych. Życzymy powołania na Mistrzostwa Świata.

Dodajmy również, na poznańską Maltę Przybyła ponad 20-osobowa grupa kibiców z naszego miasta. Na każdych zawodach w Polsce i zagranicą czechowiczanie mają mocne wsparcie z trybun. Flaga miejskiego klubu oraz głośny doping z trybun, dodają otuchy naszym zawodnikom.

Zdjęcia: PZKJ i MKS