Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji dla Burmistrza Mariana Błachuta

Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut został uhonorowany Kryształowym Laurem Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Nagrodę śląskiego samorządu gospodarczego odebrał podczas jubileuszowej XXX Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji RIG, która odbyła się w niedzielny wieczór 20 listopada w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Burmistrz Marian Błachut podkreśla, że uznanie Kapituły Laurów traktuje jako docenienie pracy na rzecz gminy i jej lokalnej społeczności, w której na co dzień wspierają go najbliżsi współpracownicy oraz wszyscy pracownicy Urzędu Miejskiego, gminnych jednostek i spółek. To - jak zaznacza - nie było by możliwe bez poparcia mieszkańców Czechowic-Dziedzic, którzy już czterokrotnie obdarzyli go zaufaniem, wybierając na stanowisko burmistrza.  

Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji to już kolejny ze „Śląskich Wawrzynów”, którym uhonorowano Burmistrza Mariana Błachuta. W poprzednich edycjach samorządowiec otrzymał Laury w kolorze złota i platyny. Laureatami Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji w poprzednich edycjach nagrody śląskiego samorządu gospodarczego są też Zastępcy Burmistrza: Maciej Kołoczek i Paweł Mrowiec oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Dzięki bardzo dobrej współpracy Gminy Czechowice-Dziedzice i zrzeszającej przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej, Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji RIG są formą wyróżnienia w organizowanym przez gminę Konkursie o tytuł „Czechosława”.

„Śląskie Wawrzyny” narodziły się z potrzeby wspierania i promowania podmiotów polskiej gospodarki i pobudzania jej rozwoju. Od wielu edycji przyznawane przez kapitułę Laurów Umiejętności i Kompetencji wyróżnienia są wyrazem uznania dla zasług przedsiębiorców, polityków, dyplomatów, działaczy samorządowych oraz ludzi nauki, kultury i sztuki. Laury Umiejętności i Kompetencji przyczyniają się do zachowania dziedzictwa laureatów w ludzkiej pamięci.

Serdecznie gratulujemy!

Tak