Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Kilkaset osób uczestniczyło w barwnym Orszaku Trzech Króli

Po dwuletniej, pandemicznej przerwie społeczność Czechowic-Dziedzic i okolic po raz kolejny licznie wzięła udział w Orszaku Trzech Króli, który organizowany był w Zabrzegu. Sprzyjająca pogoda połączona z ponad dziesięcioletnią tradycją orszaków w naszej gminie, spowodowały, że zainteresowanie tym wydarzeniem i tym razem przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów.

Barwny orszak w Zabrzegu prowadzili harcerze ZHR z Hufca Harcerzy FORTIS, za nimi szli trzej królowie, dzieci i młodzież licealna przebrani za dwórki i wojowników oraz strażacy niosący chorągwie. Towarzyszyła im także Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Tradycyjnie w czasie orszaku nastąpiło ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową, zorganizowanego pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

 

Wydarzenie zorganizowali: Gmina Czechowice-Dziedzice, Stowarzyszenie "Przyjazny Zabrzeg" oraz Szkoła Podstawowa w Zabrzegu. Partnerami wydarzenia są: MOSiR, MDK, OSP Zabrzeg, Koło Gospodyń Wiejskich „Zabrzeżanki” oraz Przedszkole Publiczne w Zabrzegu.

Tak