Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Elektroniczne kasowniki we wszystkich autobusach PKM-u. Urządzania już działają

Brak gotówki w portfelu, czy też zakupionego wcześniej biletu, nie jest już przeszkodą do tego, by skorzystać z czechowickiej komunikacji miejskiej. 1 sierpnia w autobusach Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej uruchomiono możliwość płatności zbliżeniową kartą płatniczą.

Spółka PKM Czechowice-Dziedzice wydzierżawiła od firmy MERA-SERWIS SGL z Grodziska Mazowieckiego 20 urządzeń do bezgotówkowego wnoszenia opłat za przejazd pojazdami komunikacji miejskiej wraz z czytnikami kontrolerskimi i systemem nadzorującym pracę tych urządzeń.

Urządzenia są zamontowane we wszystkich autobusach czechowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Charakterystyczne, niebieskie biletomaty znajdują się w środkowej części pojazdów. Menu urządzenia oferuje cztery wersje językowe (polski, angielski, niemiecki, ukraiński) oraz tryb wysokokontrastowy dedykowany osobom niedowidzącym.

 

 

Biletomaty umożliwiają zakup biletów jednorazowych za pomocą transakcji bezgotówkowych. W prosty, intuicyjny sposób, wybierając odpowiednią cenę biletu i ilość sztuk, po zatwierdzeniu wyboru,  można bezdotykowo zapłacić za bilet swoją kartą płatniczą (bankomatową), telefonem lub innym urządzeniem elektronicznym (NFC).

W trakcie kontroli, w celu sprawdzenia posiadania biletu na bieżący przejazd, wystarczy przyłożyć kartę płatniczą, bądź urządzenie, którym dokonało się płatności do specjalnego czytnika, w który wyposażona będzie osoba kontrolująca. Co ważne, urządzenie kontrolujące, nie ma dostępu do danych finansowych karty, a sama transakcja zakupu i kontroli biletu jest bardzo bezpieczna.

Urządzenia firmy MERA-SERWIS SGL służą mieszkańcom m.in.: Warszawy, Łodzi czy Krakowa.

 

Tak