Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Dwa wybiegi dla psów w Parku na Północy. Zapraszamy na akcję "Fotopsiaki"

Na terenie Parku na Północy wydzielono dwa wybiegi dla psów. Jeden o powierzchni 2450 m2 z przeznaczeniem na teren ćwiczeń i wybieg dla psów dużych, drugi o powierzchni 950 m2 z przeznaczeniem dla psów małych.

Oba wybiegi zostały ogrodzone. Na wybieg dla psów dużych prowadzą dwie furtki, na wybieg dla psów małych jedna furtka. Wszystkie furtki dostępne są z alei parkowej biegnącej po stronie północnej parku.

Na terenie wybiegów zainstalowano kilka urządzeń treningowych - m.in. słupki do slalomu, kładki, platformę, równoważnię, drążki i obręcz do przeskoków. Wszystkie urządzenia są dostosowane do wielkości psów. W roku bieżącym planowany jest również zakup i montaż tuneli betonowych, które uzupełnią nowo powstałe tory przeszkód.

Teren wyposażono w elementy małej architektury - ławki, kosze oraz stojaki z miskami na wodę.

W związku z zakończeniem inwestycji Fundacja "Mam kota na punkcie psa" oraz Urząd Miejski w Czechowicach Dziedzicach zapraszają na akcję FOTOPSIAKI - sesję zdjęciową czworonogów, która odbędzie się w sobotę 24 września w godzinach 15.00-17.00 na terenie wybiegu dla psów.

Zdjęcia czworonogów wykonane w trakcie akcji zostaną wykorzystane do opracowania materiałów edukacyjnych "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice".

fotopsiaki

Nie