Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Demo formularza spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 już dostępne

Główny Urząd Statystyczny udostępnił aplikację demonstracyjną, która pozwala na próbne dokonanie samospisu przez internet w zbliżającym się Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. W tym trybie wprowadzone do aplikacji dane nie są pobierane do systemu statystyki publicznej i nie podlegają przetwarzaniu. Wszelkie dane, które wprowadzimy do aplikacji, są przechowywane tylko na czas tej konkretnej sesji. Spróbujcie wypełnić ankietę, zanim zrobicie już to „na czysto”.

Dane od osób fizycznych objętych spisem powszechnym są zbierane metodą samospisu internetowego. Każdy mieszkaniec Polski – o ile w uzasadnionych przypadkach nie może dopełnić obowiązku samospisu przez internet (np. zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność, brak dostępu do sieci) – jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis, który polega na weryfikacji, aktualizacji i uzupełnieniu danych o respondencie, zamieszczonych w formularzu spisowym.

Samospis internetowy będzie przeprowadzany w terminie od 1 kwietnia.

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Już teraz możecie sprawdzić, za pomocą wersji demonstracyjnej, jak wygląda formularz spisowy i na jakie pytania trzeba będzie udzielić odpowiedzi. 

  GUS/NSP 2021

Nie