Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Czechowickie PKM wśród najlepszych przedsiębiorstw komunikacji miejskiej w Polsce

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach sp. z o.o. zajęło wysokie 9. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej. Oznacza to nie tylko utrzymanie się PKM w pierwszej dziesiątce krajowego rankingu publicznych przewoźników, ale jednocześnie awans o jedną pozycję w stosunku do roku ubiegłego.

Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej organizowanego przez Strefę Gospodarki Biznes Magazyn i Dziennik Gazeta Prawna, która wyłoniła ścisłą czołówkę najlepszych firm w tej branży. W tegorocznej edycji rankingu wzięło udział ponad 40 przedsiębiorstw komunikacji miejskiej z całego kraju.

Jak co roku, szczegółowej analizie zostały poddane zarówno kwestie techniczne, jak i finansowe. Pod uwagę były brane również tzw. dane „miękkie”, czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości, polityka personalna, czy też wreszcie udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Ranking ma na celu pokazanie czołowych przedstawicieli tak newralgicznych i ważnych w funkcjonowaniu lokalnych społeczności firm, jakimi są przedsiębiorstwa obsługujące transport publiczny. Celem rankingu jest również pokazanie, jak wielki wysiłek firm z tej branży wkładany jest w codzienną pracę, utrzymanie wysokiej sprawności technicznej taboru i gotowości obsługiwania pasażerów niezależnie od pory roku.

Serdecznie gratulujemy!

Tak