Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Czechowice-Dziedzice powitają lato w Szwajcarskiej Dolinie. Zapraszamy na piknik!

Burmistrz Czechowic-Dziedzic zaprasza na piknik w Parku Szwajcarska Dolina, który powstał na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wydarzenie, mające charakter symbolicznego otwarcia nowego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego w naszym mieście, odbędzie się w piątek 24 czerwca. Piknikowi na Powitanie Lata będzie towarzyszył Pojedynek o tytuł Super Dzieciaka 2022.

Właśnie od tego, organizowanego cyklicznie turnieju sportowego dla najmłodszych, rozpocznie się piknik na Powitanie Lata w Szwajcarskiej Dolinie. „Aktywna Dolina” z Pojedynkiem o tytuł Super Dzieciaka 2022 Elżbiety Zarębskiej wystartuje o godzinie 15.00.

Oficjalne otwarcie Parku Szwajcarska Dolina, które zaplanowano na godzinę 17.00, odbędzie się natomiast na boisku bocznym MOSiR. Następnie będą się rozpoczynały rozproszone po terenie całego parku, przygotowane z okazji pikniku atrakcje – prezentacje, animacje, pokazy i warsztaty sportowe.

krąg ogniskowy w parku

Jak na prawdziwy piknik przystało nie zabraknie urozmaiconej oferty gastronomicznej ze wspólnym pieczeniem kiełbasy przy harcerskim ognisku. Szczegóły na załączonym plakacie.

plakat informacyjny

Zapraszamy!

Nowy Park Szwajcarska Dolina został udostępniony mieszkańcom 27 maja br. Informację na temat atrakcji jakie nowa przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkowa oferuje mieszkańcom oraz film z parku znajdziesz tutaj.  

Partnerem Pikniku na Powitanie Lata w Parku Szwajcarska Dolina jest Parkowe Wzgórze.

logotyp partnera

***

Na realizację inwestycji Gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko (działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego). 

 

Nie