Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach

Świątecznym akcentem rozpoczęła się wtorkowa sesja Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Zanim radni pochylili się nad projektem przyszłorocznego budżetu gminy, harcerze przekazali na ręce Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta Betlejemskie Światło Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju do Czechowic-Dziedzic przywieźli harcerze z czechowickiego Hufca ZHP. Kilka dni temu Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło wędrówkę po naszej gminie. Tradycyjnie już, harcerze przynieśli je również do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. 

Przekazujący Betlejemskie Światło Pokoju harcerze zaśpiewali kolędy wspólnie z radnymi i władzami gminy oraz przekazali radnym i Burmistrzowi Marianowi Błachutowi życzenia bożonarodzeniowe. Z rąk Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Bartłomieja Fajfera harcerze otrzymali słodki upominek.  

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Zgodnie z tradycją stawiane jest na wigilijnym stole. Światło przywożone jest co roku z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem do katedry w Wiedniu.

Dzięki akcji skautów i harcerzy, przekazywane jest następnie do sąsiednich krajów. Pokonując kolejne granice, płomień z Betlejem trafia do najdalszych zakątków Europy. Akcja prowadzona jest od 1986 roku. Polscy harcerze biorą w niej udział od 1991 roku.

 

Nie