Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

6. Czechowicka Noc Kultury. Poznamy historię 500-letniego Zabrzega

Już po raz szósty w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się Czechowicka Noc Kultury. W tym roku wydarzenie jest połączone z uroczystością 500-lecia Zabrzega. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic. Zapraszamy w piątek 19 maja!

6. Czechowicka Noc Kultury rozpocznie się o godzinie 16.00 przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie będzie można skorzystać ze strefy relaksu lub wsłuchać się podania i legendy o Czechowicach-Dziedzicach.

O godzinie 17.30 nastąpi przejazd autobusami PKM do Zabrzega, a konkretnie do kapliczki na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego i Korfantego, gdzie każdy będzie mógł zwiedzić ten niewielki obiekt sakralny. Później uczestnicy Czechowickiej Nocy Kultury przejdą spacerem obok kamienia milowego do kościoła pw. św. Józefa w Zabrzegu, gdzie również zaplanowano zwiedzanie świątyni. Ostatnim punktem zabrzeskiej wycieczki będzie Szkoła Podstawowa, gdzie przewidziano wiele atrakcji - m.in. wystawę historyczną, pokaz taroków czy kosztowanie specjałów kuchni zabrzeskiej.

Wydarzenie o godzinie 22.15 zakończy film niespodzianka w Kinie Świt.

Szczegółowy program na plakacie.

plakat 6. czechowickiej nocy kultury

Organizatorami 6. Czechowickiej Nocy Kultury są: Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, Izba Regionalna, Miejski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach oraz Gmina Czechowice-Dziedzice.

 

Nie